Twoje korzyści - responsywność, optymalizacja SEO, ochrona danych,

Twoje korzyści

responsywność, WCAG 2.0, wielojęzyczność, optymalizacaja SEO

Responsywność

Responsive Web Design (RWD), w wolnym tłumaczeniu oznacza projektowanie responsywnych stron internetowych. Dzięki tej technologii zawartość każdej witryny internetowej automatycznie dopasuje się do wymiarów ekranu urządzenia mobilnego bez względu na  to, czy będzie to smartphone, iPhone, tablet czy też laptop.

Tworzenie responsywnych stron internetowych ma na celu uniknięcie sytuacji, kiedy odwiedzający po wejściu na stronę za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego, nie może odczytać jej treści ponieważ znajduje się ona poza jego ekranem.

Responsywna strona internetowa zapewnia użytkownikom pełny komfort ich przeglądania i jest to najważniejsza cecha wynikająca z tej technologii.

Projektowanie stron internetowych - Obsługa urządzeń mobilnych
Projektowanie stron internetowych - Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO

Tworzenie stron www uwzględnia również przygotowane ich do dalszej optymalizacji pod kątem silników wyszukiwarek internetowych (z ang. Search Engine Optimization). W ramach tworzonej strony www wdrożonych zostanie kilka istotnych elementów, a mianowicie: 

 • przyjazne wyszukiwarkom adresy (SEF URL),
 • linkowanie wewnętrzne,
 • opisy meta stron,
 • tagi ilustracji,
 • tagi danych strukturalnych Google,
 • tagi HTML dla tytułów, podtytułów.

Nie bez znaczenia dla wyszukiwarek jest szybkość ładowania strony internetowej, co w znacznym stopniu zostanie przyspieszone dzięki kompresji plików CSS i JavaScript, stosowaniu plików graficznych w formatach zalecanych przez Google, a więc SVG lub WEBP oraz dobrze skonfigurowany system zarządzania treścią i szybki serwer.

Ochrona danych i zawartości

Tworzone strony internetowe będą posiadać kilka narzędzi odpowiedzialnych za zabezpieczenie wrażliwych dane i ich zawartość. Każde z tych narzędzi odpowiada za różne, istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, elementy projektowanej strony internetowej.

Google Authenticator, to dodatkowy kod generowany co minutę w aplikacji mobilnej (telefonie), który jest wymagany i należy go wpisać w odpowiednie pole podczas logowania.

Certyfikat SSL to następne narzędzie zabezpieczające. Tym razem szyfrowany jest cały ruch danych między przeglądarką klienta, a serwerem. Jest to  ochrona tego ruchu przed przechwyceniem lub zarejestrowaniem. Ma to szczególnie ważne znaczenie przy przesyłaniu  danych osobowych w formularzach lub transakcji finansowych realizowanych za pośrednictwem stron internetowych.  

Google Captcha , to trzecie narzędzie, które ogranicza możliwość wysyłania spamu przez formularze na stronie internetowej.

Projektowanie stron internetowych - Ochrona danych i zawartości
Projektowanie stron internetowych - Zarządzanie mediami

Zarządzanie mediami

Projektowana strona internetowa wyposażona będzie w technologię "drag & drop" przeciągnij i upuść. Dotyczy to zarówno filmów, dźwięku jak i obrazów. Ta technologia znana jest z systemów Windows lub Apple, dlatego jest bardzo intuicyjna i nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Pozwala ona na indywidualne tworzenie katalogów, które  wyświetlanie są w formie miniatur lub listy ze szczegółami (rozmiar, format pliku, data utworzenia).

Ułatwia to tworzenie stron internetowych dla projektanta, ale również użytkownicy mogą z tego udogodnienia korzystać np. przy załączaniu plików do wiadomości wysyłanej ze strony internetowej zaś administratorzy podczas edycji jej zawartości.

Integracja z portalami

Ważnym elementem każdej strony internetowej jest jej integracja z portalami społecznościowymi. Dzięki dostępnym rozszerzeniom tworzone strony internetowe można zintegrować z wieloma portalami społecznościowymi np. Facebook, Instagram, YouTube, Twitter czy LinkedIn.

Integracja polega m.in. na automatycznym publikowaniu tworzonych treści w Twojej stronie internetowej na kanałach społecznościowych, dodawania przycisków udostępniania, polubień, obserwowania treści w tych portalach jak również zintegrowanie treści strony z treściami publikowanymi na portalach np. filmów, czatów, opinii czy komentarzy tam pojawiających się.

Integracja nie ogranicza się tylko do udostępnienia czy publikowania treści. To również możliwość przeprowadzania różnych analiz ruchu na stronie internetowej przez jej zintegrowanie z wyszukiwarką Google.

Klikając na poniższe przyciski możesz wypróbować, jak działa jeden ze sposobów integracji strony internetowej z portalami społecznościowymi.

Projektowanie stron internetowych - Integracja z portalami społecznościowymi
Projektowanie stron internetowych - Stylizacja

Stylizacja

Bardzo ważnym elementem stron internetowych, mającym wpływ na jej atrakcyjność i popularność jest wrażenie wizualne odwiedzających. Decyduje o tym szata graficzna tworzonych stron www: kolorystyka, układ treści, odpowiedni dobór elementów graficznych, a także estetyka, przejrzystość i czytelność.

Projektowane stron internetowych to również ich dostosowane do oczekiwań i wymagań jej właściciela, ale również uwzględniające atrakcyjność dla odwiedzających i zachęcająca do ponownych odwiedzin.

Wielojęzyczność

Tworzenie stron internetowych w różnych językach, to jeszcze jedna zaleta i możliwość uatrakcyjnienia strony internetowej. Każdy jej element może być utworzony w dowolnym języku (angielskim, niemieckim, francuskim...). I co najważniej wszystko w ramach tej samej strony internetowej.

Wielojęzyczna strona internetowa, to podstawowy sposób na dotarcie z ofertą czy informacjami do szerszego kręgu odbiorców, nie tylko posługujących się językiem polskim.

Projektowanie stron internetowych - Wielojęzyczność
Projektowanie stron internetowych - WCAG 2.0

WCAG 2.0

WCAG 2.0 Web Content Accessibility Guidelines (z ang. wytyczne dostępności treści internetowych) składa się z zaleceń, które definiują cechy poszczególnych elementów treści internetowych mających wpływ na ich dostępność przede wszystkim przez osoby niepełnosprawne.

Najogólniej projektowanie stron internetowych z WCAG powinno uwzględniać cztery główne elementy:

 • Percepcję - rozumianą jako przystępność informacji i elementów interfejsu dla użytkowników.
 • Funkcjonalność - elementy interfejsu użytkownika i nawigacji powinny pozwolić i umożliwiać interakcję.
 • Niezawodność - określona jako wiarygodność treści umożliwiająca prawidłową interpretację przez użytkowników oraz technologie wspomagające.
 • Zrozumiałość - interfejs użytkownika usługi oraz treść muszą być zrozumiałe.

Zwróć uwagę na ikonę  w lewym dolnym rogu. Ta strona posiada wdrożoną dyrektywę WCAG 2.0. Pasek narzędzi można otworzyć kursorem myszy oraz skrótem klawiszowym CTRL+ALT+A, a w systemie MacOS CTRL+OPCJA+A. Wypróbuj obu sposobów, za pomocą klawiatury lub kursora myszy...

Podsumowanie

Wszystkie powyższe elementy będzie zawierać Twoja strona internetowa, co będzie miało wpływ na jej atrakcyjność, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Stanowią one integralną część prostych projektów, jak również tych bardziej złożonych i skomplikowanych, a ich ustawienia mogą być dokonane przez uprawnionych użytkowników bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej.

Bez tej wiedzy, z poziomu zaplecza administracyjnego będziesz mógł dodawać nowe treści, zmieniać ich zawartość, publikować lub wycofywać z publikacji, publikować w ściśle określonym przez siebie okresie czasu, czy też zarządzać użytkownikami i nadawać im uprawnienia. Wszystko dzięki bardzo intuicyjnemu, czytelnemu i przejrzystemu interfejsowi administracyjnemu, oczywiście w języku polskim.

Projektowanie stron internetowych - Podsumowanie
Jeśli jesteś zainteresowany stroną www zawierającą powyższe elementy? Obsługującą urządzenia mobilne, dobrze zabezpieczoną, zoptymalizowaną, zintegrowaną z portalami społecznościowymi, przyjazną osobom niepełnosprawnym? Jeśli tak, to zapraszam do kontaktu...

Udostępnij w mediach

Informacje kontaktowe

Telefon

+48 608 427 296

Email

marek@emarq.pl

Godziny pracy

 • Poniedziałek - Piątek
 • Sobota
 • Niedziela

Adres

ul. Wojska Polskiego,
57-100 Strzelin, Polska